Ми на Facebook

Наш YouTube

ПочитатиПро історіюПро місто

Найбільший виробник сільськогосподарської техніки на європейському континенті у Волочиську

Перегляди
Lanz Heinrich AG Mannheim 1905 (Mannheim, Germany)

Lanz Heinrich AG Mannheim – виробник сільськогосподарської техніки та стаціонарних парових машин і локомотивів, що використовувалися у всьому світі наприкінці XIX – початку XX ст. Компанія була заснована в 1859 році. У 1878 році Lanz Heinrich AG Mannheim розпочали виробництво паровозів. Преси для соломи та самозав’язувальні преси згодом доповнили виробничу лінійку компанії. Відразу після запуску власного виробництва Lanz отримав понад 70 нагород на європейських виставках та продав понад 70 000 машин. Розширивши асортимент продукції паровими молотильними машинами, Lanz став найбільшим виробником сільськогосподарської техніки на європейському континенті. Ця новаторська робота дозволила компанії розвиватися ще далі в кінці 19 століття. Станом на 1900 рік компанія виготовила понад 10 000 тягових двигунів для сільського господарства та промисловості, 7 000 великих та понад 120 000 малих молотильних машин, 180 000 машин для приготування кормів та близько 16 000 різних інших машин.

Генріх Ланц помер у 1905 році, залишивши компанію з майже 3000 співробітників. Під керівництвом його сина, Карла Ланца, Lanz Mannheim почали виробляти локомобілі (дорожні локомотиви). Карл Ланц успішно продовжив справу батька та розробляв все більші та потужніші молотильні машини, які незабаром стали одними з найкращих у світі. Найбільшою популярноістю серед продукців компанії користувався трактор Lanz Bulldog випущений на ринок у 1921 році. У 1954 році компанія вивела на ринок самохідний зернозбиральний комбайн.

Ковальські майстерні Lanz AG Mannheim 1905 (Mannheim, Germany)

У 1956 році 51% акцій Heinrich Lanz AG придбала американська компанія John Deere & Company. У 1967 році частки останніх акціонерів Lanz було також викуплено, а саме виробництво перейменували на John Deere Werke Mannheim, філію Deere & Company.

Що ж поєднує лідера по виробництву парових машин Lanz Heinrich AG Mannheim та Волочиськ?

Як ми вже розповідали в одному із попередніх випусків, відкриття у 1869 році залізничної станції у Волочиську спричинило значний промисловий та культурний розвиток міста. Залізнична станція стала своєрідними “воротами” з Російської імперії в Європу і навпаки. Очевидно, що європейським компаніям, які займались торгівлею з Російською імперією, Волочиськ став зручним перевалочним пунктом.

Так, перший в Російській імперії філіал Lanz Heinrich AG Mannheim працював у Волочиську орієнтовно між 1895 і 1902 роками. Пізніше компанія відкрила філії ще у Віниці та Ростові.

Дякуємо Juri.Kusmak за надані з особистої колекції цікаві фото-матеріали.

Залиште Ваш коментар

Залишити відповідь