Ми на Facebook

Наш YouTube

Хороші новини

Наш земляк разом з колегами провели першу в історії України трансплантації легень пацієнту

Перегляди

Нові легені отримав 56-річний львів’янин.

22 вересня у Льовові вперше в історії було здійснено пересадку легень хворому пацієнту від донора.
Напередодні ввечері 54-річний чоловік помер від геморагічного інсульту. Його стан був несумісний з життям. Та попри трагедію, сім’я донора – дружина та двоє дітей дали згоду на забір органів – повідомляє сайт Львівської міської ради.

Легені пересадили 56-річному львів’янину, він мав хронічну хворобу легень останні 10 років, з яких впродовж останніх 4 – був киснезалежним та майже не виходив з квартири. На момент операції без нових легень чоловік не прожив би і кількох місяців.

Трансплантацію проводили Роман Домашич, Юрій Король та наш земляк Ігор Гуменний. Допомагали їм польські колеги Пьотр Паска, Мачіей Урліка та Стасел Томаш, які в себе на батьківщині вже здійснили сотні схожих операцій.
Нагадаємо, що Ігор Гуменний відомий кардіохірург, який виріс у місті Волочиську. Він народився у сімї лікарів, батько Зиновій Ярославович – анастезіолог, а мати Любов Мирославівна – офтальмолог. Вони довгий час працювали у Волочиській міській лікарні.

Середню освіту Ігор здобув у Волочиській ЗОШ №1, після закінчення якої вступив до Тернопільського національного медичного університету. Згодом працював у Тернополі, а також допомагав створювати кардіохірургічне відділення у столиці Афганістану Кабулі.

Зараз Ігор кардіолог, торакальний хірург, трансплантолог, керівник центру трансплантації «Клінічна лікарня швидкої медичної допомоги» м. Львів.


Бажаємо йому нових звершень, а також здоров’я усім його пацієнтам.

Залиште Ваш коментар