"Всю мудрість прагнуть передати нам"

Сім'я - це те первинне середовище, де людина

повинна вчитися творити добро.

Василь СУХОМЛИНСЬКИЙ

Значення сім’ї неоцінене, бо зневірена, зневажена сім’я, то загублене покоління, втрачене майбутнє. Ось чому різні зайди, які хотіли поневолити народ, в першу чергу нівечили сім’ю, відривали дітей від рідної материнської мови, плюндрували самобутню родинно-побутову культуру, насаджували родині чвари.

"Вода дає нам силу і здоров’я"

Кажуть, кожна людина має особливу спорідненість з однією зі стихій — комусь близька нестримна енергія вогню, хтось захоплюється простором, наповненим повітрям, когось манять скелі та печери. Для мене ж такою стихією є вода. Можливо, цьому є якесь пояснення, може, це якось пов'язано з рисами моєї вдачі — мені імпонує спокій і тиша води, її глибина і стримана сила. Але більше мені подобається не аналізувати, а просто насолоджуватись.

Робінзонада - стежками рідного краю

Понад п’ятнадцять років учні сьомих класів у Волочиському навчально-виховному комплексі брали участь у змаганнях юних географів-краєзнавців «Робінзонада».

У нашій школі цей конкурс започаткував вчитель географії, звання «Відмінник освіти» - Кузьмак Анатолій Іванович.

Анатолій Іванович спостережливий, добрий, наполегливий та творчий вчитель. До кожної дитини має свій підхід. Учні хочуть рівнятися на нього і знати географію так відмінно, як знає їх наставник.

«Твори добро – неси радість іншим»

Проект «Твори добро - неси радість іншим» базується на досить простих принципах: чуйність, доброчинність, великодушність, співпереживання, доброта, чесність, милосердя.

Започаткувався він весною 2009 року і сьогодні ми продовжуємо цю традицію. Саме завдяки цьому учні Волочиського НВК організували та провели  масштабний ярмарок, попри те, що зробити це було нелегко.

Географія екскурсійних поїздок

 «Нас кличе у мандри дорога, грає чарівна струна… У променях сонця ранкових ця пісня для тебе луна,» — співають українські романтики із гурту «Мандри».

 Що ж для нас означає слово «мандри»? Ми ковзаємо поглядом по мапі, де кружальцями позначено міста, блакитним — звивисті нитки річок, синім — водні простори морів та океанів, зеленим ? ліси, і в нашій уяві ці позначки перетворюються на конкретне місце із живими людьми, подихом вітру та романтичними пригодами…

Бентежна атмосфера свята - 20-річчя НВК

Є в нашому житті прекрасна традиція — святкувати ювілеї. Ювілеї бувають різні: великі й маленькі, радісні й сумні. Але це завжди підсумок прожитої частини життя.

У 2009 році наш Волочиський НВК відсвяткував своє 20-ти річчя. Це свято закарбувалось у пам’яті кожного з працівників нашого закладу.

«Чуєш, сурми заграли!»

Музика — це мистецтво, що «змальовує» життя людей, навколишній світ і «розмовляє» зі слухачем мовою звуків.

Значну увагу педагоги Волочиського навчально-виховного комплексу приділяють естетичному вихованню учнів.

Грані педагогічної майстерності

Ми живемо у неспокійний час – час великих роздумів, сподівань. Сьогодні необхідно мислити і працювати по-новому, по-новому будувати процес освіти та виховання. Державотворення, що відбувається в сучасній Україні, потребує нової педагогіки. Це актуальна проблема, бо від того, які виховні системи будуть запроваджуватись у навчально-виховному процесі, які орієнтири у формуванні та становленні особистості будуть прийняті, залежатиме майбутнє України.

Конкурс «Класний керівник року» є одним із заходів реалізації Державної національної програми «Освіта» («Україна XXI століття») і проводиться з метою виявлення та підтримки творчої праці вчителів, підвищення їх професійної майстерності, популяризації пе­дагогічних здобутків.

Історія закладу

НВК - ти міцно стоїш на рідній землі

 Школо моя, радість моя, невпізнанною зробили тебе роки … 

Та все ж ти така рідна, світла, дорога. 

Бо ти – колиска, ти – гавань, ти – рідний дім великої дружної сім’ї.

 Наш заклад процвітає вже близько 25 років. Але, мабуть, мало хто знає про його заснування.

Баскетбольний турнір

В 1989 році Віктор Степанович Верхола прийшов працювати в новозбудовану середню  школу №6 м.Волочиська. Багато зусиль доклав молодий та досвідчений  вчитель до створення матеріальної бази  для проведення уроків та позакласної  роботи з фізкультури, до згуртування колективу кафедри фізкультури, залучення учнів до спортивних змагань та туристичних походів. Сьогодні його учні - беруть участь в престижних Всеукраїнських турнірах, працюють  вчителями фізкультури та тренерами,  своїми благодійними внесками підтримують розвиток фізкультури та спорту,участь спортсменів рідного міста в престижних міжнародних турнірах. У 2000 році, через важку хворобу серце талановитого педагога зупинилося.