«Веселі старти»

Автор: nvk3.

( 10 Голоси(ів) ) 

Щорічно в рамках « Олімпійського тижня» у нашому навчальному комплексі проводяться різноманітні заходи. Це і Олімпійський урок, і конкурс малюнків на спортивну тематику, і змагання. Зазвичай це «Веселі старти». Це змагання між учнями 4-х класів. Метою таких змагань є: пропоганда та впровадження рухливих ігор в побут учнів (як засобу відпочинку та фізичного виховання ); виховання  бажання вести здоровий спосіб життя; виявлення кращої команди серед учнів 4-х класів; виховання толерантного ставлення команди переможця до команди суперника; виховання  вміння достойно програвати. За програмою змагань учні змагалися в таких естафетах:

 

1. Естафета «Хто швидше». Завдання: гравцям кожної команди потрібно добігти до протилежної сторони залу (утримуючи тенісний м’яч у ложці) оббігти поворотну фішку, повернутися до команди, передати естафету наступному.

2. Естафета  «Перенеси м'ячі». Завдання: перші учасники тримають в руках по два м'ячі, на відстані 9 м перед кожною колоною на землі лежить обруч. За сигналом перший в колоні учасник біжить до обруча, в якому залишає м'ячі, повертається і передає естафету наступному учаснику. А наступний  учасник біжить, забирає м'ячі та передає їх третьому учаснику і т.д.

3. Естафета «М'яч  капітану». Завдання: капітан кожної команди робить 2-4 кроки вперед і повертається обличчям до своєї команди. М'яч у руках капітана. За сигналом він кидає м'яч передньому учаснику своєї команди. Той, отримавши м'яч, повертає його кидком капітану, а сам присідає. Капітан тим самим способом передає м'яч наступному гравцеві і так далі, поки останній учасник не поверне м'яч капітану

4. Естафета  «Саджання та збирання  картоплі». Завдання: перший учасник тримає відерце, у якому знаходяться 6 тенісних м’ячиків («картоплин»). Уздовж зали розкладені по 3 обручі («ямки») на кожну команду. За сигналом перший учасник біжить до «ямки», кладе туди 2 «картоплини» (так само в кожну ямку), оббігає поворотну фішку та повертається назад, передаючи відерце наступному учасникові. Другий учасник збирає «картоплю».

5. Естафета «Стрибунці». Завдання :перший учасник за сигналом затискає між колінами баскетбольний м’яч і стрибає на двох ногах до поворотної  фішки, де лежить скакалка. Кладе м’яч, бере скакалку і, стрибаючи через неї повертається назад, передає скакалку наступному. Другий гравець стрибає через скакалку до фішки, там залишає скакалку, затискає між колінами м’яч і, стрибаючи на двох, повертається назад. Усі члени команди по черзі виконують те ж завдання.

6.Естафета «Хто спритніший».Завдання: за сигналом направляючі 3 рази віджимаються від підлоги і біжать до поворотної  фішки. Забігши за поворотну фішку, тричі присідають і повертаються до команди, оплеском у долоню передають естафету наступному, а самі стають у кінець колони.

Усі завдання  команди виконували завзято, зі спортивним азартом, з метою перемогти. 
Як і у всіх змаганнях були переможці, і переможені .Але ж ми знаємо: що не завжди головне перемога, а головне-участь. Участь, що ще більше згуртовує та зміцнює класні колективи. А ми в подальшому бажаємо учасникам таких змагань тільки перемоги. Хай вам щастить!

Лінник О.М.