Маки пам'яті

Автор: nvk3.

( 3 Голоси(ів) ) 

Щороку 8-9 травня, ми відзначаємо великі свята – День Пам’яті та Примирення та  річницю Дня перемоги над нацизмом у Другій Світовій війні! Як символ пам’яті жертв Другої Світової війни з 2014 року Україна використовує червоний мак. Поруч з квіткою завжди звучить гасло: «Ніколи знову». Протягом 06.05 – 10.05 у вестибюлі старшої школи, учні НВК мали змогу ознайомитись із експозицією «Маки пам’яті». Натомість у шкільній бібліотеці було організовано виставку художньої та документальної літератури «Роки війни – століття пам’яті», де учні могли взяти будь-яку літературу, яка їх цікавить та більш детально ознайомитись із подіями того часу.

 

Учні початкової школи ще маленькі, щоб повністю усвідомити трагедію Другої Світової війни, але що таке мир і спокій вони знають і прагнуть цього найбільше. Дітки в досить цікавій формі організували виставку своїх робіт. Учні 1-2 класів підготували вироби із паперу в техніці торцювання, а учні 3-4 -  листівки «Голуб миру». Але молодші школярі настільки любопитні, що вирішили разом із вихователями ГПД відвідати пам’ятник «Визволителям Волочиська», де дітки від своїх вчителів дізнались, чому цей пам’ятник у Волочиську стоїть і для чого потрібно вшановувати пам’ять загиблих воїнів.

Виховний захід «Йде травень крізь хвилини, дні і роки. Несе нащадкам спогади свої.» - відвідали учні 5-6 класів. Діти дізнались для себе багато нового та цікавого. Ведучими заходу були дівчатка із 9-Г класу – Максимюк Богдана і Комаринець Софія. Під час заходу прозвучали пісні «Плакала калина» та «Оберіг», які виконали відповідно квартет у складі учнів 7-В класу та учениця 10-В класу Щегельська Катерина. А також дітям продемонстрували коротенькі відеоролики про хід подій протягом 1939-1945 р.р. Із новими враженнями, школярі пішли додому ділитись ними із батьками та друзями.

Учні 7-8 класів проявили ініціативу та записали власні відеоролики на тему «Весь світ у маках», діти стверджують, що це для них не аби який досвід. Адже вони не лише дізналися щось нове про Другу Світову війну а й здобули навички у створенні та записуванні відеороликів.

Фільм про події 40-х років переглядали учні 10-11х класів. Діти досить глибоко перейнялися трагедією того часу, адже вони з уст своїх батьків та дідусів чи бабусь чули, які це були кровопролитні роки. Та й враховуючи події, які сьогодні відбуваються у нашій державі, а саме – неоголошена війна на Сході України, не можна залишатись осторонь. А учні 9-х класів писали твір – роздум.

От так захоплююче пройшов тиждень присвячений 74 річниці Перемоги над нацизмом у Другій Світовій війні. Спостерігаючи, як активно всі учасники шкільного процесу долучалися до різних заходів, можна стверджувати, що сьогоднішнє покоління усвідомлює справжню ціну життя та прагне МИРу на всій планеті!