Фольклорне свято «Звичаї мого народу. Обрядовість зимового циклу. Колядки»

Автор: nvk3.

( 5 Голоси(ів) ) 

22 січня в приміщенні актового залу відбулося фольклорне свято «Звичаї мого народу. Обрядовість зимового циклу. Колядки» для учнів 5-6 класів.

Отже, вечір перед Різдвом. Ведучі, Сілкіна Ірина та Устіян Максим,  розпочали театральне дійство.  На сцені з’явилися  господар та  господиня, учні 9-Г класу,  Максимюк Богдана та Шаран Андрій. Матір з донькою (Копець Анастасія, учениця 5-В класу) готують 12 страв до святкової вечері.. Батько з сином (Мороз Олександр, учень 5-В класу) приносять сіно і кладуть його під стіл.

 

Слово беруть ведучі і розповідають школярам про звичаї та традиції святкування Різдва. Як українці готувалися до свята, які страви повинні бути на столі, які  традиції дісталися нам у спадок від предків. Далі господар та господиня колядують і в хату по черзі заходять колядники. Учні 6-А класу, 5-В, 5-А, 5-Б, 6-В та 6-Б класів колядують. Глядачі мають змогу співати разом з учасниками. Діти чують традиційні колядки та зовсім нові для себе. Закінчують виставу учні 6-Г класу.

На жаль, на сьогоднішній день така гарна українська традиція відходить у минуле. Колядників стає чимраз менше, та й колядки лише ті, які вивчають у школі. Наш народ має багату культуру, величезний скарб якої складається з цінностей, надбаних багатьма поколіннями. З прадавніх часів до нас ідуть життєва мудрість та настанови щодо способу життя. Багатющий скарб звичаїв нашого народу ми отримали у спадок і мусимо зберегти його та, нічого не втративши, передати нашим дітям, щоб не перервався зв'язок поколінь, щоб зберегти генетичну пам'ять нашого народу.

                                                                                                          Юний журналіст Крива Ірина