Як протидіяти насильству! Зупинимо булінг разом

Автор: nvk3.

( 8 Голоси(ів) ) 

 5грудня учні 10-11 класів долучилися до проведення тижня правових знань. В актовій залі комплексу відбулася виховна година ««Як протидіяти насильству! Зупинимо булінг разом». Організаторами заходу учні 10-В класу під керівництвом Гуляк Т.П. та Романової Л.А.

 

 Ведучі розповіли про форми шкільного булінгу, а саме: систематичні кепкування з будь-якого приводу (від національності до зовнішнього вигляду дитини), задирство, фізичні і психічні приниження, різного виду знущання, бойкот та ігнорування, псування особистих речей. Україна входить до першої десятки європейських країн за поширеністю булінгу серед 11–15-річних дітей. За цими показниками вона залишила позаду не лише найбільш соціально високорозвинені Данію чи Норвегію, але й Угорщину та Грецію.

Глядачі дізналися про те, що законопроект пропонує  встановити адміністративну відповідальність за булінг у вигляді штрафу в розмірі від 340 грн. до 850 грн., а за повторний випадок булінгу протягом року, або булінг щодо неповнолітнього або вчинений з особливою жорстокістю – від 1700 грн. до 3400 грн. За булінг вчинений малолітніми, або неповнолітніми особами віком від чотирнадцяти до шістнадцяти років, передбачається накладення штрафу на батьків таких осіб у розмірі від 340 грн. до 850 грн.  Приховування випадків булінгу педагогічним, науково-педагогічним, науковим працівником, керівником, або засновником закладу освіти тягне за собою накладення штрафу від 850 грн. до 1700 грн.

Учні змогли дізнатися, як уникнути булінгу, як діяти, якщо стали свідками вчинення насильства. Зал,  затамувавши подих, переглянув відео про те, як українські діти все частіше стають жертвами цькування, розповідь Ніка Вуйчича про те, як йому вдалося стати успішним і подолати образи однолітків у під час навчання у школі та ін.

Наприкінці зустрічі учні отримали листочки, на яких змогли написати як можна допомогти іншій людині, зігріти їй душу.

Ось які відгуки про захід я отримала при опитуванні.

- Сьогодні я довідався про види булінгу, його форми і можливе покарання за його вчинення.

- Було цікаво переглядати відео, сльози наверталися на очі. Не знаю, як можна так принижувати своїх однокласників.

- Було важко зрозуміти причини, які змушують дітей так цькувати своїх однолітків.

-Я зрозумів, що ніколи так чинити не буду.

-Мені захотілося захистити скривджених….

                                                   Юний журналіст Биць Валерій