«Суд над тютюнопалінням» для 5-7 класів

Автор: nvk3.

( 3 Голоси(ів) ) 

Учні 5-7 класів долучилися до проведення Всеукраїнського тижня права. 4 грудня в актовій залі НВК відбувся "Суд над Тютюнопалінням". Цю рольову гру організували класні керівники Олійник Інна Павлівна, Бурова Оксана Іванівна, Дрозд Альона Володимирівна.

 

Цей захід допоміг  усвідомленню учнями наслідків негативного впливу шкідливих звичок на здоров’я людини; сформував уявлення про різні види поведінки, повֹ’язані з ризиком виховання негативного ставлення до нікотину, розширив  знання учнів  про згубну дію нікотину на організм людини; розвинув здібності  до самоаналізу та спостереження.

Організатори намагалися виховати негативне ставлення до нікотину, розширити знання про згубну дію нікотину на організм  людини, розвивати здібність до самоаналізу та спостереження, виховувати доброзичливе ставлення до людей.

Отже,  на сцені усе як під час справжнього суду, а саме: захист, звинувачення, свідки та секретар. Учні почули історію про виникнення тютюну, міфи та легенди про користь цієї згубної звички. Під час демонстрації  слайдах діти змогли зазирнути всередину курця людини, простежити шкідливий вплив тютюну на усі людські органи. Усі присутні почули, що негативний вплив електронних сигарет не менш шкідливий ніж звичайних.

Наприкінці виступили  учні в ролі видатних людей вітчизняного і зарубіжного світу, які висловили своє ставлення до куріння. Було наведено статистику щодо впливу тютюнопаління серед школярів. Учні, що палять більш неуважні, розсіяні, успішність у них є низькою. Встановлено, що серед  встигаючих учнів - 1,6% курців, серед слабовстигаючих – 45% курців, невстигаючих – 59% курців.

В залі був розміщений  стенд з надписом "Я ОБИРАЮ НЕ ПАЛИТИ". Перед входом у зал глядачі отримали стікери, на яких вони   записали свою позицію щодо куріння і розмістили  її на плакаті свого класу.

Ось які відгуки я почула, коли спитала про враження учнів від побаченого:

-Я зробила для себе висновок, що тютюнопаління дуже шкодить здоров’ю. Рак легенів, шкіри, відмирання мозкових клітин, пожовтіння нігтів, неприємний запах-це все спричиняє паління. Паління шкодить як нам, так і іншим людям.

-Я дізналась багато нової інформації про сигарети і винесла урок для себе, що ніколи не буду курити.

- Мені сподобалась вся організація. Особливо розіграна сценка. Усе було як в справжньому суді.

 -Я зрозуміла, що не можна палити, тому що може бут  якась хвороба. Це  дуже шкідливо для здоров’я.

Якщо ця інформація допомогла бодай кільком дітям усвідомити шкідливість куріння, значить це все було недаремно.

Юний журналіст  Ямкова Катерина