День гідності та свободи

Автор: nvk3.

( 4 Голоси(ів) ) 

Помилиться гідний не раз – та з честю досягне мети.

Достойний в бою упаде – та честь покладе на щити.

Так, навіть упавши в багно, залишиться цінним алмаз –

А бруд і на золоті буде брудом нікчемним сто раз…

 

 

Україна – це територія гідності й свободи. Такими нас зробила не одна, а дві революції – наш Майдан 2004 року, який був Святом Свободи, і Революція 2013 року, Революція Гідності. Це був надзвичайно важкий іспит для України, коли українці продемонстрували свою європейськість, гідність, своє прагнення до свободи.

Тоді, 2013 року, Майдан жив своїм життям. Хтось вартував, хтось рубав дрова, жінки готували в величезних казанах смачну їжу, а симпатичні дівчата розносили чай. Щогодини, як було заведено на майдані, співали гімн і молилися. Ніхто не знав, що принесе завтрашній день. Завтра могло і не настати. Всі спішили жити сьогодні. Усі, хто вистояв на Майдані в цей страшний час, засвоїли уроки наших пращурів-козаків: «Усе в житті – чи під щитом його, чи на щиті».

У нашому НВК пройшли заходи по відзначенню п’ятої річниці.  Учні 5-6 класів організували  флешмоб до Дня Гідності та Свободи.    Діти 7-8 класів мали змогу зустрітися з очевидцем подій, Байдою Людмилою . Жінка принесла з собою допоміжні засоби, які використовували майданівці під час захисту. Її син був на Майдані з першого до останнього дня і усі події відбувалися в нього на очах.

  Старшокласники оформили стенд зі стінгазетами, в яких у формі твору-роздуму висловили своє бачення щодо цих понять.

Революція Гідності кардинально змінила напрямок розвитку держави та суспільства, згуртувала свідомих, зрілих громадян - справжніх патріотів Батьківщини. Але шанс на зміни дістався нам дорогою ціною - ціною людських втрат. Вічною раною на серці кожного українця буде пам'ять про героїв Небесної Сотні, кожен з яких віддав за свої переконання найвищу ціну- власне життя..

ВІЧНА ПАМ'ЯТЬ ПОЛЕГЛИМ!

Юний журналіст Олійник Миксим