Зустріч учнів з учасниками Революції Гідності

Автор: nvk3.

( 12 Голоси(ів) ) 

21 листопада Україна відзначає День Гідності та Свободи, що об’єднав дві знакові події у новітній історії країни – Помаранчеву революцію 2004 року та Революцію Гідності 2013 року. Свято встановлено Указом Президента України Петра Порошенка від 13 листопада 2014 року. Метою запровадження пам’ятної дати стало донесення до сучасного і майбутніх поколінь об’єктивної інформації про доленосні події в Україні початку XXI століття, а також віддання належної шани патріотизму й мужності громадян, які стали на захист демократичних цінностей, прав і свобод людини, національних інтересів нашої держави та її європейського вибору.

 22 листопада 2017 року учні 8-9 класів мали можливість зустрітися з людиною, яка стала живим свідком та учасником цих буремних подій, Бойчуком І.

Ми зібралися в актовій залі та ведучі Андрієвська А. та Гоцій А. розпочали. Вони нагадали нам з чого все розпочалося.

22 листопада 2004 року – початок Помаранчевої революції в Україні, загальнонаціональних протестів, мітингів та інших акцій громадянської непокори. Останньою краплею стало оголошення Центральною виборчою комісією результатів другого туру президентських виборів. Через фальсифікації під час голосування і підрахунку голосів Віктор Янукович випередив Віктора Ющенка. Українці тоді вперше вийшли на Майдан і добилися повторних виборів.

Через рік, у листопаді 2005 року, Ющенко заснував свято – День Свободи.

Однак, влада, встановлена в Україні на той момент, так і не змогла реалізувати більшості очікувань, покладених на неї народом.

Згодом, наступним Президентом України став Віктор Янукович. Він скасував День Свободи і об’єднав його з Днем Соборності Указом від 30 грудня 2011 року.

У листопаді 2013 року українці знову вийшли на Майдан. Три роки тому, увечері 21 листопада, на майдані Незалежності почали збиратися учасники мітингу, незабаром їх було вже 1500, а 24 листопада – понад 100 тисяч прихильників євроінтеграції. Протести відбулися також у Львові та Харкові.

Потім відбувся загальностудентський страйк, а 29 листопада на Євромайдані влаштували великий мітинг із закликами до відставки уряду та дострокових виборів у парламент.

Кривавою стала ніч на 30 листопада. Тоді для розгону майданівців злочинна влада застосувала силу. І це був тільки початок. Протести перетворилися з проєвропейських на антиурядові та стали значно масштабнішими.

18-20 лютого – пік Революції гідності. Відбулися криваві сутички в центрі Києва, підпалено Будинок профспілок та вбито багатьох євромайданівців, які стали Героями Небесної сотні.

У ніч з 21 на 22 лютого Янукович втік з України, а Росія незабаром анексувала Крим та без оголошення війни вторглася на Донбас.

До слова запросили Бойчука Ігоря, Голову Волочиської РПО ВО" Батьківщина", депутата районної ради. Він поділився своїми спогадами  про ті буремні події. Розповів про те, як потрапив на Майдан, як відбувалися події, хто з волочисьців стояв пліч-о-пліч. Подарував учням НВК Прапор України.

Возняк Дарина, вокальна група 6-Б класу, Умрихін Лілія подарували гостям свої пісні. Діти мали можливість розглянути фото з Майдану-2013, які приніс наш гість.

Чи потрібно проводити такі заходи? Звичайно, історію потрібно вивчати не тільки з підручників, а вчинки героїв завжди надихають на нові звершення.  Майдан розбудив Україну. Ми стали іншими, тож будьмо гідними послідовниками наших предків!!

                                                                              Юний журналіст Дзьоник Ірина