Ми у Львові!

Автор: nvk3.

( 4 Голоси(ів) ) 

На осінніх канікулах учні 6-А класу на чолі з класним керівником Липою Ларисою Борисівною та своїми батьками відвідали культурну столицю України – «Місто Лева».   Кожного року ми з однокласниками подорожуємо, щоб краще пізнати і відкрити для себе щось нове і цікаве про наш рідний край. Допомагають нам організувати поїздки наші вчителі та батьки.  

Ми багато чули про цей історичний центр нашої країни. Кажуть, місто  схоже на Відень або Краків, що в ньому є щось від Праги, а собори подібні до римських. Можливо, так воно і є. Львів  особливий. Століттями Львів був головним містом Західної України. Він був заснований як фортеця в XIII сторіччі Данилом Галицьким і названий на честь його сина Льва. Отож, ми багато знаємо про це місто, а більшість з нас бачили його вперше .

Приїхавши у легендарне місто Лева, яке славиться своєю кавою, шоколадом і середньовічною архітектурою, з перших хвилин занурюєшся у велич цього міста. Захоплює центр Львова своїми вузькими вуличками, вимощеними старовинними плитками та камінням. Ця частина міста ніби завмерла у часі. Старі будинки, що тісняться між собою, показуючи дивовижні фасади, затишні вулички, вимощені бруківкою, разом з чарівними ліхтарями створюють неповторні відчуття. Ніби ти повернувся у часі на сто-двісті років. Все дихає старовиною. Можна зустріти вуличних музикантів, молодих жінок, переодягнених в костюми старомодних дам,  сучасних персонажів.

Потім спрямували свою екскурсію до парку "Замкова Гора"- найвищого пагорба цього міста, де побачили надзвичайно дивовижний пейзаж міста з висоти.  На вершині пагорба розташований оглядовий майданчик, до якого веде спіральна пішохідна доріжка. Вид з цього майданчика просто неймовірний.

В Львові ми побачили дуже багато пам’ятників визначним людям: М. Грушевському – першому президенту України, Івану Федорову – першому книгодрукареві та багатьом іншим. По всьому місту ми зустрічали дуже багато зображень левів. Це були малюнки чи статуетки, виконані в камені, бронзі, склі та гіпсі. Лев – це історичний символ міста. Побували і на Личаківському кладовищі, де вшанували пам'ять великого каменяра Івана Франка та видатної української співачки Соломії Крушельницької.

А скільки у Львові кав’ярень! Майже по всіх вулицях чути ароматний запах кави, не даремно це місто вважають кавовим. Ще дуже нам сподобалась «Майстерня шоколаду». Тут всі шоколадні вироби люди виготовляють своїми руками. Також ми з задоволенням відвідали майстерню карамелі та побачили майстер-клас по розпису пряників. Ми поласували солодощами та ще й додому прикупили солоденьких гостинців.

Але найбільше нас вразив  стадіон «Арена Львів». Стадіон «Арена Львів» – найсучасніший та один з найновіших у Європі. Комфортна та прекрасна спортивна споруда з розвиненою інфраструктурою збудована спеціально до чемпіонату Євро 2012 і призначена обслуговувати спортивні та розважальні події найвищого рівня і масштабу. І хоча  екскурсія на стадіон була останньою, ми цього не відчули. Немов відкрилось нове дихання, адже побачити приміщення, де готувались до матчу відомі футболісти, побачити їх одяг, вдихнути атмосферу гри- це мрія кожного нашого хлопця!

День швидко промайнув і нам потрібно повертатися додому. Всі були дуже задоволені і сповнені приємних вражень. Звичайно, все описати неможливо, але цей день залишиться в нашій пам’яті. Зрозуміло, що одного дня недостатньо, щоб оглянути всі визначні пам’ятки Львова, але сподіваємося, що ще не раз відвідаємо це стародавнє місто.

                                    Учні 6-А класу Гудима Артем, Бавзелюк Вадим, Турчин Вероніка