Фестиваль читців поезій Т.Г.Шевченка

Автор: nvk3.

( 4 Голоси(ів) ) 

Пам’ятайте, що на цій планеті,

                                                                                                           Відколи сотворив її пан Бог,

                                                                                                            Ще не було епохи для поетів,

                                                                                                                Але були поети для епох

 

                                        Ліна Костенко

Саме ці слова якнайяскравіше характеризують постать великого Кобзаря, людини світлого  розуму, чистих помислів і трагічної долі, 203 річницю від дня народження якого ми відзначали 9 березня цього року.

І у нашій школі діти, готуючись до фестивалю юних читців творів Т. Шевченка, серцем доторкнулися до його поезії. Шевченкова муза – то доля самої України. Гаряча любов до знедоленого рідного краю звучить у кожному слові, кожному рядку його безсмертних творів: “Гайдамаки”, “Розрита могила”, “Думка”,  “І виріс я на чужині”, “Мені однаково”, “До Основ’яненка”, «Садок вишневий коло хати», «Іван Підкова» і інших. Саме їх конкурсанти вибрали для прочитання.

Фестиваль проходив у два етапи:для учнів початкової школи та ІІ етап для учні середньої та старшої школи, тому що бажаючих послухати Шевченкову поезію було багато. Ведучими першої частини були Горох Петро та Кушнір  Даніела, другої-Андрієвська Анна та Горбатюк Влад.  Читці середньої та старшої школи продумали не тільки виконання вірша, але й свій сценічний одяг. Сцена рясніла вишиванками та віночками. Найбільше оплесків викликали наші знані майстри художнього слова: Веретюк Єва, Примасюк Каміла, Рощина Роксолана. Але фестиваль довів, що слово великого Кобзаря вічне.

Хочеться подякувати усім учасникам цього дійства за активну життєву позицію, за любов до Тарасового слова, яким він пробудив у народі його національну гідність, самоусвідомлення.

Його світле  ім’я, його немеркнуче слово допомагають долати труднощі на шляху розбудови справжньої, багатої, сильної і гордої держави. І пам’ятаймо:

 

Ми є нащадки славного Тараса

 Його терни торкнулись й наших тіл.

 Народ возвести в націю – не в расу

 Огненним словом велетень хотів.

 

                                                                                                        Юний журналіст Мельник Яніна