Нам треба голосу Тараса

Автор: nvk3.

( 11 Голоси(ів) ) 

Ну що б, здавалося, слова...

Слова та голос — більш нічого.

 А серце б'ється — ожива, як їх почує...

 Тарас Шевченко

Існує легенда про те, що Бог віддав найкращу, залишену для себе землю для життя українцям. Мальовнича багата країна працьовитих щирих і талановитих людей, які протягом століть доводили своїм ворогам, що вони більше за все цінують свободу .

Адже вони не готові коритися тим, хто зневажливо відноситься до їхньої культури, традицій, звичаїв, відмовитися від незалежності у виборі, від права розмовляти рідною мовою і трудитися на користь свого народу. Але довгі роки насильницької політики загарбників, які замінювали один одного, вбивали в людях віру у власні сили. Зберегти духовні скарби поколінь можна було, змусивши людей переосмислювати їхнє життя, показавши шлях до кращого майбутнього. Лише завдяки духовним лідерам-поетам, письменникам, філософам та художникам-ми зараз впевнено говоримо про те, що ми нація.

   Тарас Шевченко був універсальною людиною, яка силою своєї любові через вірші, драматичні твори, картини, яка примушувала всіх ,хто був довкола повірити у краще, спонукала діяти і боротися. Його рядками і до сьогодні наповнені думки і душі багатьох сучасників, що змушені вкотре доводити свої права вільних людей. Молоде покоління буде продовжувати їхню справу. Але зараз вони повинні визначитися, в який спосіб робити це. Тому кожен свідомий українець перечитує поезії генія і справжнього сина свого народу-Великого Тараса.

   Щороку, відзначаючи річницю від дня народження Шевченка, небайдужі учні нашої громади збираються на конкурс художнього читання  його творів, щоб разом вкотре усвідомити власне призначення у відродженні та збережені надбань поколінь. Березень 2017 року не став винятком. У актовому залі Волочиської ЗОШ №1 відбувся конкурс читців, присвячений 203-ій річниці від дня народження Т.Г.Шевченка  « Живи, Кобзаре, в пам’яті людській». Журі конкурсу: Крайдуба Н.І.- методист  методкабінету, голова журі, Чешська Г.Г.- керівник театрального гуртка БДЮТ, Умрихін Т.І- методист методкабінету, Ряба В.С- директор Волочиського БДЮТ, Кінь О.О.- методист БДЮТ. та присутні протягом кількох годин заслуховувалися професійним емоційним та пронизливим читанням поезій, у виконанні 31 учасника, цього славетного співака долі народної. Учні Волочиської ОТГ намагалися донести присутнім свою небайдужість до проблем народу та вселяли віру у власні сили при їх подоланні. Представниками нашого закладу на цьому заході були: Веретюк Єва, Сербіна Альона, Вержбицька Анастасія, Цедрій Максим, Краснай Тетяна, Яцук Анастасія, Мельник Яніна і Примасюк Каміла. За підсумками переможцями були оголошені:

1 номінація (6-11 років) – Примасюк Каміла (учениця 4 класу Волочиського НВК).

2 номінація (12-14 років) – Рощина Роксолана,(учениця 8-В класу Волочиського НВК),  Кришталюк Мар’яна, Кузьмак Діана.

3 номінація (15-18 років) – Корнійчук Валентин, Боднар Оксана.

   Цей конкурс довів нашу потребу у розумних патріотичних лідерах, яких серед сучасників небагато. Рядки Шевченкових творів завжди будуть супроводжувати історію нашого народу, поки не здійсняться його мрії  про вільну багату і мирну Україну. Ми потребуємо його голосу і благословення.

Юний журналіст Сірський Святослав