Омріяна подорож до Святого Миколая

Автор: nvk3.

( 13 Голоси(ів) ) 

Напередодні новорічних свят наш 4-В та батьки подорожували Івано - Франківською областю. Спочатку було м. Коломия, де ми відвідали музей Писанки. Унікальність цього музею в тому, що його архітектурна будова виконана у формі велетенського великоднього яйця висотою 14 метрів та діаметром 10 метрів. У музеї є багато писанок, крашанок, мальованок, крапанок, шкрябанок… Біля великої зали, у маленькій кімнатці, зображено послідовність дряпання й писання яєць. Кожен виріб має свою назву і дату створення.

В експозиціях музею ми побачили унікальні писанки не тільки України, але й привезені з США, Канади, Росії, Чехії, Словаччини,  Білорусії, Франції, Індії, Алжиру, Китаю, Польщі, Єгипту та інших країн. Екскурсію проводив досвідчений місцевий екскурсовод, від якого ми дізналися, що музей є єдиним таким у світі. По закінченню екскурсії можна було придбати сувеніри на згадку.

Далі за маршрутом був музей Гуцульщини та Покуття. Тут була представлена різьба та випалювання по дереву, художня обробка металу, художня кераміка, тканини, вишивки, одяг, музичні інструменти, іграшки. Поринувши у світ стародавньої української культури, весь наш клас був здивований, наскільки майстерно все було зроблено руками наших предків, як можна було усі ці предмети зберегти до наших часів.

Вже будучи в тій місцевості, ми не могли не заїхати до Шешорського водоспаду. Спустившись і підійшовши до нього ближче, було відчутно крижану міць зимової води. Краса та велич водоспаду вражає навіть у листопаді.

А кінцевою зупинкою нашої подорожі була омріяна резиденція Святого Миколая, яка знаходиться у с. Пістинь. Огляд казкової садиби розпочався з робочої кімнати Святого Миколая. У будинку працює пошта Чудотворця, якому надходять листи від дітвори з усіх куточків України. Тут він відповідає на листи та виконує дитячі прохання. На другому поверсі садиби Святого Миколая є кімната – музей новорічних іграшок, можна побачити іграшки різних часів. Є також кімната – музей природи, де ознайомилися з рослинним і тваринним світом мальовничих Карпат. Далі йде кімната відпочинку. Тут четвертокласники доторкнулися до чарівних подушок Святого Миколая та загадали бажання. Охороняють маєток різноманітні казкові герої, зроблені з дерева. Священик був приємно вражений, коли ми, дорослі та малеча, дружно заспівали пісню про Святого Миколая. Потім на нас чекав сюрприз – подарунки кожній слухняній дитині.

З гарним настроєм та приємними враженнями наша дружня шкільна сім'я поверталася  додому.

Класовод 4 – В класу Оліх Ріта Григорівна

та учениця 4 - В класу Ковальчук Маргарита