День класу в 5-А класі

Автор: nvk3.

( 7 Голоси(ів) ) 

Поїздка по «Золотій Підкові Львівщини»

Одним суботнім ранком учні 5-А класу разом з класним керівником Липою Ларисою Борисівною та   своїми батьками  вперше в середній школі  вирушили у надзвичайно цікаву поїздку по замках Львівщини.

Золота підкова Львівщини - один з найпопулярніших туристичних маршрутів Галичини, який свого часу був розроблений за ініціативи Бориса Возницького, відомого музейника України.

Спочатку нашу увагу привернув Олеський замок. Серед рівнинного краєвиду на вершині самотнього пагорба височіють його кам'яні мури. Цей замок споруджений одним із синів Галицько-Волинського князя Юрія Львовича. Ним володіли Гербурти, Даниловичі, Собєські та Жевуські.

 

Кожен українець повинен відвідати музей-заповідник XIV-XVIII ст. “Олеський замок”. Замок на пагорбі є одним з найстаріших на українських землях (1390р.), його експозиція відтворює атмосферу культурно-мистецького життя минулих століть, замок славиться однією з найбільших в Європі колекцій дерев’яної скульптури, в т.ч. Іоанна Георгія Пінзеля. Вночі замком гуляють душі закоханих Адама Жолкевського та дочки власника замку Марціани. Окрасою Олеська є також монастир капуцинів з костелом святого Антонія (1739р.) та готичний костел святої Трійці (1545р.).

Відбулася цікава екскурсія- і ми оглянули унікальні твори живопису, скульптури, прикладного мистецтва, серед них ікони, портрети, натюрморти, великі батальні полотна. Замок навкруги оточений мальовничим парком.

Далі наш маршрут проліг у Підгірці. Саме у Підгірцях, що на Бродівщині, височіє один з 10-ти найбільших замків сердньовічньої Європи. Цей замок- частинка так званої Золотої підкови України. Звели його ще у далекому 1640 році, за проектом знаного архітектора Андре дель Аква. Палац збудовано для "втіх та відпочинку після військових трудів", про що сповіщав напис на мармуровій таблиці при вході до нього: "Вінець ратних трудів - перемога, перемога- тріумф, тріумф- відпочинок".

 У цей день була гарна погода і ми зробили багато фотографій, оглядаючи величні споруди стародавнього замку.

Наступним пунктом мандрівки був Золочів. Золочівський замок відомий не лише своєю історією та Китайським Палацом. До нього часто приїжджають і ті, хто мають потаємні бажання. Точна дата заснування Золочева та Золочівського замку загубилася у віках. Фортецю збудовано у 1634-1636 роках. Замок добре зберігся. У 1686 р. про замок подбав король Ян ІІІ Собєський. Після реконструкції Золочів став однією із улюблених королівських резиденцій. По смерті короля, тут деякий час проживав його син Якуб. На замковому подвір'ї знаходиться так званий Великий Палац- двохповерхневий житловий корпус та Китайський палац- єдиний в Україні й один з трьох у Європі зразок східної архітектури.

У всіх трьох замках нам дуже сподобалося. Їх велична архітектура, містична історія і мальовничі пейзажі нас дуже вразили. Було надзвичайно цікаво, наче зазирнули в далеке минуле.  Важливо, що історію на Львівщині творили представники різних народів та  національностей. Ми отримали приємні враження та задоволення від мандрівки! Радимо усім побувати у цих та інших надзвичайно красивих куточках Львівщини!

                                                                                                Учень 5-А класу Лисюк Олексій