1 грудні Всесвітній день боротьби зі СНІДом

Автор: nvk3.

( 9 Голоси(ів) ) 

1 грудня Україна разом зі світовою спільнотою традиційно долучається до заходів, присвячених боротьбі з епідемією ВІЛ/СНІДу. За даними експертів ВООЗ, наша країна посідає перше місце в Європі за темпами поширення цієї смертельно небезпечної недуги.

Вперше про епідемію ВІЛ-інфекції та СНІД заговорили більше 30 років тому. На початку 80-х років в медичних журналах стали з'являтися статті, що описували симптоми захворювання, виявленого серед гомосексуалістів, а також у наркоманів, які користувалися спільними шприцами.

Проблема встигла привернути до себе набагато більше уваги, ніж будь-яка з що з'явилися останнім часом хвороб. Відповідно до термінології ВООЗ, СНІД - це вірусна хвороба, що перешкоджає боротьбі організму проти інфекцій і ракових захворювань. Заражені СНІД люди легко уражуються великою кількістю незвичайних і загрозливих життя хвороб. Ці хвороби найчастіше піддаються лікуванню, проте, успішних способів лікування, що лежить в їх основі імунної недостатності, спричиненої вірусом не є.

Аналіз офіційних даних щодо поширення ВІЛ-інфекції свідчить, що епідемія триває з тенденцією до подальшого зростання в усіх регіонах України, але поширення по країні нерівномірне. Найбільше ВІЛ-інфікованих у Дніпропетровській, Одеській, Миколаївській і Донецькій області.

Ми живемо лише один раз і повинні розуміти, що наше здоров’я-в наших руках. Ми стільки разів це чуємо на виховних годинах, від батьків, що це набридає  нам. Нам завжди здається, що з нами нічого поганого не станеться. Але так думають усі. Пам’ятаймо,  що краще попередити хворобу, ніж потім з нею боротися, краще досконало знати, як захиститися, ніж опинитися сам на сам з небезпекою. Давайте берегти своє життя!

Юний журналіст Лисюк Антон