У бібліотеці- музеї

Автор: nvk3.

( 3 Голоси(ів) ) 

Наш 6-Б клас разом зі своїм класним керівником Ткачук С.В. вирішили під час навчальної практики з української літератури відвідати бібліотеку – музей «Літературне Тернопілля». Адже з творчістю митців Хмельниччини ми мали можливість ознайомитись під час уроків вивчення літератури рідного краю, а про  творчість найближчих наших сусідів  захотіли послухати у самому м.Тернополі.

  І ось ми біля музею. Коли Компанієць Галина Василівна радо запросила нас до старовинного будинку, дехто з нас навіть посміхнувся, побачивши на вивісці слово «бібліотека». Завідувач бібліотекою також усміхнулася, побачивши на наших обличчях здивування, і запросила пройти далі.

   Екскурсію проводила бібліотекар Лехіцька Оксана Миколаївна. Вона зуміла нас зацікавити своєю розповіддю. Ми дізналися, що музей відкрився при бібліотеці не так давно – у 2012 році. Ми почули про книги, документи, особисті речі, світлини та картини з приватних колекцій та архівів багатьох письменників і літературознавців краю. Нам цікаво було слухати про перебування Кобзаря на  Тернопільщині, який відвідав Вишнівець, Почаїв, Кременець, а також довколишні села. Тарас Шевченко створив у краї кілька малюнків, наприклад замалював Почаївську Лавру, записав народні пісні та легенди. На Тернопільщині сліди  Михайла Коцюбинського, Василя Стефаника, Олени Пчілки та багатьох інших відомих людей. Екскурсовод декілька разів наголошувала на тому, що серед матеріалів музею багато таких, яких не має жоден музей в Україні, наприклад портрет Івана Франка з родиною кінця 19 –поч.20 ст..

   Всього зібрано матеріалів про 250 письменників Тернопілля.Уявно ми переносилися від часів Кирила і Мефодія до наших днів, і стало зрозуміло, що за одні відвідини музею всього не осягнути.

   У розповіді Оксани Миколаївни відчувалася гордість за свій край, і ця гордість передавалася нам. Ми подякували за змістовну й цікаву екскурсію, сфотографувалися на згадку, і зовсім з іншими почуттями- поки ще не зрозумілими нам до кінця - покидали бібліотеку – музей .

 Учні 6-Б класу Устіян Максим, Бойко Ілля