30 років – знань, добра та любові (друга частина)

Автор: nvk3.

( 11 Голоси(ів) ) 

Наші досягнення, здобутки та перемоги

(друга частина)

 Учням нашого НВК випав щасливий квиток навчатися в закладі, де про них і їхнє майбутнє дбає не лише міська влада, а й батьки, які є надійними однодумцями по зміцненню матеріально – технічної бази комплексу. У 2011 році батько учня Ткачука Бориса подарував школі мультимедійний комплекс, який було встановлено в кабінеті 353. Добрий почин підхопили й інші батьківські колективи. Батьки долучались до придбання парт, установлення дитячих шаф, благоустрою класних кімнат, які стали другою домівкою для вихованців закладу. Вагомий внесок у зміцнення матеріально-технічної бази комплексу внесла сім'я Коваль Аліни Володимирівни та Олексія Євгеновича: інтерактивна дошка в кабінеті математики, флагштоки біля нашого закладу. Сім'я Мельника Віталія подарувала велостоянку біля школи, завдяки якій наші учні пересіли на велосипеди і зміцнюють своє здоров'я.

 

Разом з ведучими перегорнули ще одну сторінку історії нашого закладу та пригадали, що далекого 1990 року розпочав підготовчу роботу по запровадженню в школі поглибленого вивчення математики досвідчений вчитель математики Петрук О. І. Продовжувачем його справи стала шановна Жека Г. П. А 1991 року в школі був створений перший в районі 10 клас з поглибленим вивченням математики. З 1994 року поглиблено вивчати предмети учні закладу почали з 8 класу. Вперше в районі такий клас поглиблено вивчав іноземні мови, а викладала цей предмет вчитель-методист Лисюк О. П.. У 1995 році в школі почали працювати 8 класи економічного, хіміко-біологічного профілів та поглибленого вивчення іноземної мови. З цими класами працювали вчителі Моцна Л.М., Ревуцька М.Ю., Федевич Р.Д., Стародуб Л.Ф., Лубкович В.В., Андрушкевич Б.П. З цього часу усі 8-11 класи школи – профільні. Багато знань і зусиль для становлення в закладі профільних класів та класів поглибленого вивчення предметів доклали вчителі Береза Г.П., Чорна І.Б, Мосендз І.В., Маньковська О.В, Олійник І.П., Молотай Ю.Г., Старинська С.П., Яцина І.Г., Ткачук С. В., Гуменюк А.В, Логінов О.Г., Глуговська Н.І. У 2011 році в закладі вперше поглиблено почали вивчати англійську мову першокласники. Вчителі Тернавська І. В. та Поляк О.С. Учні, які навчалися в профільних класах, першими в районі стали призерами обласних, учасниками Всеукраїнських предметних олімпіад.

Результативна робота з профільними класами дозволила в 1998 році поставити питання про реорганізацію школи у заклад нового типу. І 1 вересня цього ж року вперше в районі був створений Волочиський колегіум.

Учні профільних класів навчаються в найрізноманітніших закладах України та за кордоном, бо знання, які вони отримали, ставлять їх в один ряд з тими ерудитами, яких готують в уславлених школах столиці.

Сьогодні педагогічний колектив впроваджує славні традиції, не зупиняється на досягнутому та постійно удосконалює власну професійну майстерність. І результатом цієї плідної роботи є призові місця вихованців у предметних олімпіадах, конкурсах, МАН на районному, обласному та Всеукраїнському рівнях. Флагманом серед досвідчених вчителів, що допомагають учням виборювати такі нагороди була Федевич Р. Д. зі своєю ученицею, Небельською Ларисою, яка першою ще у далеких 1990 і 1991 роках, високо поставивши планку в олімпіадному русі у нас в закладі, виборола ІІІ місце в ІV етапі Всеукраїнської олімпіади з хімії. Були в нас досягнення і в ІV етапі Всеукраїнської олімпіади з різних предметів і в наступні роки: Вольський Сергій та Луцкевич Олександр вибороли ІІІ місця з предмету хімія (вчитель Федевич Р. Д.), у 1999 р. Луцкевич Олександр здобув ІІІ місце з інформатики (вчитель Гуменюк А. В.). А у 2001 році учень нашого закладу, Кравець Віталій, якого готувала вчитель Гуляк Т. П., перший з учнів району став переможцем Всеукраїнської олімпіади з правознавства, далеко позаду залишивши 25 дев'ятикласників з усієї України.

Надалі цю естафету підхопили і гордо несуть наступні педагоги комплексу: Лубкович В.В., Маньковська О.В., Мосендз І.В., Чорна І.Б., Левчук В.А., учні яких стали учасниками ІV етапу олімпіад. Верхола І.П., Андрушкевич Б.П., Сінькова Н.С., Ткачук С. В. учні яких стали призерами ІІІ етапу Всеукраїнської олімпіади.

Особливо слід відмітити роботу педагогів нашого закладу, які зуміли організувати роботу з обдарованими дітьми, здібними учнями, добитися відмінних результатів. Багато вчителів працюють в закладі з учнями, які ведуть наукову роботу, є членами Малої академії наук. Моцна Л.М. перша в закладі розпочала діяльність в Малій академії наук з учнем Лещуком Олександром, випускником 1999 р., який протягом трьох років виборював ІІІ місце у ІІ етапі МАН. Далі факел перемоги підхопили творчі педагоги: Молотай Ю.Г., Чорна І.Б. , Ткачук І.В., учні яких стали призерами ІІІ етапу МАН. Гуляк Т.П., Маньковська О. В., Левчук В.А., Ревуцька М. Ю., Мосендз І. В., Старинська С.П., Лубкович В.В., Сінькова Н.С., Липа Л.Б., Логінов О.Г., Андрушкевич Б.П., Ткачук С. В. учні яких стали переможцями ІІ та учасниками ІІІ етапу МАН. З 2011 року два роки поспіль наш заклад за результатами МАН був першим в області.

З 2012 року з метою виявлення та підтримки обдарованих дітей нашого міста, забезпечення їх інтелектуального та духовного розвитку, потреб особистості у творчій та науковій самореалізації міська рада відзначає стипендією міського голови за кращі досягнення учнів у чотирьох номінаціях: "Гуманітарні науки", "Математично-природничі дисципліни", "Мистецька діяльність" та "Спортивні досягнення", левову частку яких отримують учні нашого закладу. Кожен призер, кожен учасник значним багажем знань з того чи іншого предмету насамперед завдячує своєму вчителеві.

Наші педагоги не відстають від своїх учнів, постійно працюють над вдосконаленням своєї професійної майстерності, засвідчуючи про це своєю участю в конкурсах педагогічних ідей, "Учитель року" та «Класний керівник року», неодноразово виборюючи призові місця. Та найбільше гордимося ми досягненнями Ревуцької М.Ю., Лубкович В.В, Студенець І.А, Кушнір О.І., Стець О. Б., Яцини І. Г., Старинської С.П., Маньковської О.В., Олійник І. П., які вибороли звання лауреата обласного етапу конкурсу "Учитель року" в різних номінаціях.

Багато працівників нашого закладу є постійними учасниками постійно діючої педагогічної виставки "Освіта Хмельниччини на шляхах реформування". Серед них: Стародуб Л.Ф., Кузьмак А.І., Андрушкевич Б.П., Лубкович В. В., Лисюк О. П., Тернавська І.В., Сірська А.І., Партута Г.М, Суховецька В.П., Студенець І.А., Герасимюк Л.Ф., Гудима Г.М, Тимощук Т.В., Сінькова О.В., Ягодзінська А.Л., Верхола І., Альохіна А.К., Стець О.Б., Войціховська Г.В., Бурова О.І., Гуляк Т.П., Олійник І.П. та Левчук В.А.

Історію комплексу ось уже 30 років творять його працівники, які сміливо беруться за розв’язання складних освітянських проблем і успішно їх вирішують. Традиційно щороку на базі комплексу проводяться різноманітні районні, обласні, семінари для працівників освіти.

Учителі та учні Волочиського НВК активно здійснюють міжнародну діяльність у різних напрямках і сферах.  Так, наш директор у 2002 році відвідав США в рамках проекту з обміну досвідом керівників закладів освіти. Тоді ж отримав сертифікат інституту управління та розвитку м. Амхерст США за успішне завершення програми зв’язків з громадськістю, як адміністратор загальноосвітньої школи в Україні.

Пам’ятною подією у 2002 році для НВКівців стала перемога учительки англійської мови Лубкович В.В. у III етапі конкурсу вчителів англійської мови «Премії, за досягнення у викладанні», який проводився урядом США. Завдячуючи перемозі учительки, заклад отримав на той час досить потужний комп’ютер, вартістю 10000 гривень.

Тримали марку і учні, які стали переможцями складних відбіркових конкурсів програми FLEX. Програма надає можливість українським учням навчатися в американській школі і жити в американській сім'ї протягом одного навчального року безкоштовно. Троє наших учнів були переможцями проекту. Поліщук Ігор у 2000 році, якого навчала Лубкович В. В., сьогодні проживає та працює у США, в м. MarsHill, Maine; Галаманська Валентина у 2004 році, учениця Андрушкевич Б. П., яка згодом закінчила навчання у Київському інституті іноземних мов, після закінчення навчання працювала у Посольстві Канади в Україні. Сьогодні проживає у Братиславі, працює в американській компанії Dell. Соломчак Олеся у 2005 році, також учениця Валентини Вініамінівни, займала посаду референта - перекладача у бюро перекладів, працювала у прес – службі міністерки МОЗ Уляни Супрун, а зараз у групі компаній «Вольво» в Україні.

У 2008 році до нас у район прибула перша волонтерка Корпусу Миру Емілі Ейкерс. Вона працювала в нашому закладі, навчала учнів говорити живою англійською, проводила цікаві заходи та зустрічі, країнознавчий факультатив та гурток танцю, організовувала дозвілля та просто прикрашала кожен наш день неповторними емоціями. В жовтні 2019 року ми отримали вдруге унікальну можливість спілкуватися і навчатися, проводити виховні заходи, брати участь у цікавих проєктах для обміну традиціями і культурою, клубах для вдосконалення навичок володіння англійською мовою з носієм мови, представником Корпусу Миру США в Україні Ліман Меделін Ноель.

2014… Саме він змінив нас усіх, змінив нашу Україну, змінив ставлення інших країн світу до нас українців. Школа не залишилась осторонь цих важких подій. Ковальчук В.П., Моцний М. М., Пастух В. В, Скакун Л. Д. на уроках ДПЮ вчать юнаків та дівчат вміло стріляти, надавати першу медичну допомогу. Наші учні підтримують воїнів на передовій: пишуть листи, надсилають малюнки, власноруч готують подарунки. З допомогою батьків та вчителів формують посилки. Проводять благодійні концерти, а за виручені кошти купують теплі речі, ліки, солодощі для воїнів – захисників. Особливе ставлення учнів до свята 6 Грудня - Дня Збройних Сил України, де діти не тільки вшановують воїнів АТО, випускників та батьків, а й демонструють почуття патріотизму та навики захисту Вітчизни.

Важко переоцінити значення фізичної культури у повсякденному житті, адже спорт культивує в людині життєво необхідні якості – вміння підкорювати власний інтерес загальній меті, спритність, витривалість, силу духу і, нарешті, загартовує характер. Туристичні походи горами України, підкорення Говерли, змагання на першість НВК з настільного тенісу, «Олімпійське лелеченя», змагання з «Баскетболу», «Волейболу», «Тато, мама і я – спортивна сім’я», також долучаються учні до змагань зі спортивного туризму та скелелазіння, традиційні змагання «Веселі старти», «Міні-футбол», серйозно учні готуються до участі у пожежно-спортивних змаганнях. У 2010 році було започатковано турнір з баскетболу пам’яті Віктора Степановича Верхоли. У жовтні місяці команди навчальних закладів ЗСО ОТГ виборюють перехідний кубок у спортивних залах комплексу. Турнір проводить головний суддя – Сіньков П.В., учень і колега Віктора Степановича, та бригада суддів-випускників Волочиського навчально-виховного комплексу Оліх Денис, Коваль Олександр. Благодійну допомогу для придбання призів командам-учасницям надає учень Віктора Степанович народний депутат України Лабазюк Сергій Петрович. Саме так ми вшановує пам'ять про гарного вчителя, популяризуємо заняття спортом, виховуємо людей, що ведуть здоровий спосіб життя, даємо їм старт у життя. Бойчук О.І. декілька років поспіль є ініціатором та організатором команди Волочиського НВК, яка бере участь у змаганнях із футболу за кубок міста Волочиськ. Протягом 2015-2016 р. дуже якісно готував команду НВК до участі в обласних змаганнях військово-патріотичної гри «Сокіл «Джура». Пишаємось ми здобутками і сьогоднішніх учнів-цьогорічних випускників закладу, учнів 6-10 класів та їх тренера з секції веслування Волочиської ДЮСШ Шевцова Р.В., випускника закладу 2003 року. Особливо вражають здобутки учня 11-А класу, Флорчука Костянтина, який є неодноразовим переможцем та призером чемпіонату Хмельницької області, бронзового, срібного призера Всеукраїнських зональних змагань «Стрімкі човни» у різних категоріях.

День народження не може не проходити без виконання художніх номерів. Ми мали нагоду побачити вокально-хореографічну композицію «Рідна школа» у виконанні вчителів та учнів. Художній номер від призера обласних пісенних конкурсів, зразкового художнього колективу студії співу «Барвограй» під керівництвом вчителя початкових класів О.І. Кушнір.Багаторічний керівник зразкового колективу театральної студії «Прем´єра» Р.Є.Фііпченко порадувала нас чудовим виконанням поезії «Друзів моїх світлі імена». Чудовий танець «Контраст» від наших випускниць Ковтун Юлії та Примасюк Анастасії та їх доньок учениць комплексу Анни та Наталії. Солісти хору «Барвограй» Биць Валерій, Слобода Ілля та Гоцій Антон виконали пісню «Офіцери», яку присвятили усім захисникам Батьківщини. А вокальна група вчителів заспівали «Києве мій».

Свято тривало протягом чотирьох годин. Всі присутні у залі з величезною цікавістю слухали тридцятирічну історію закладу, бо ювілей школи – це не тільки свого роду історична віха, але і як би кордон, що дає можливість оцінити пройдений шлях, згадати добрим словом тих, хто присвятив своє життя, свій педагогічний талант рідній школі, і, звичайно, поділитися планами на майбутнє. Це було свято зустрічей, свято – спогадів, свято підсумків, під час якого у багатьох присутніх гостей в очах бриніли сльози. Адже кожен згадував своє життя, дитинство, молодість, яке розпочалося саме тут, у Волочиському НВК. Адже школа - це святиня, яка залишається у серці кожної людини як неповторний спогад дитинства. Ніби з подивом, але й водночас з сумом було відзначено, що певний рубіж пройдено.

Аби організувати такий захід, була проведена грандіозна робота по збору достовірної інформації, документальних матеріалів, фото та відеофільмів щодо життя іменинниці за період з 1 вересня 1989 року по сьогодення.

Щиро дякуємо усім, хто був причетний до проведення урочистого зібрання з нагоди ювілею «30 років-знань, добра, любові», хто відгукнувся на запрошення і

прийшов до нас на свято, чим засвідчив свою шану, повагу та любов до Волочиського навчально-виховного комплексу. Ваші посмішки, подарунки і привітання зробили цей день особливим. 

    Вчитель української мови та літератури Молотай Ю.Г.,     учениця 10-А класу Колосінська Дарія