30 років – знань, добра та любові (перша частина)

Автор: nvk3.

( 8 Голоси(ів) ) 

Щирі й сердечні вітання від колег, друзів та учнів

(перша частина)

 Ювілеї бувають різні

У країн, і у міст, і в людей.

Ми ж сьогодні зібралися разом,

Щоб відзначить шкільний ювілей.

Ми вітаєм щиро всіх присутніх

Учителів, випускників, гостей.

І хай залишиться у пам’яті майбутніх

Наш 30-річний ювілей.

 

 

Відлік досягнень людини починається зі школи: спочатку з Букваря. З першої написаної літери до атестату про середню освіту. Школа знайомить, розповідає, допомагає... У школи, як і в людини, є спогади, мрії, переживання, дні нарадження, ювілеї.

Життя кожної людини складається із буднів та свят. На таких самих принципах формується життя колективу, і навіть життя цілого приміщення, яке оживає від людських голосів, дитячого щебету, благородних цілей, задля досягнення яких у людини виростають крила.

Особливою подією стало святкування 30-літнього ювілею Волочиського навчально-виховного комплексу, яке відбулося 30 листопада у місцевому Будинку культури. Школа-іменинниця радо вітала своїх гостей.

Розділити радість небуденної події разом з ювілярами прибула велика кількість поважних гостей, серед яких народний депутат України, наш випускник, Лабазюк С.П., голова Волочиської ОТГ Черниченко К.В, голова Волочиської районної ради Пазюк С.М., голова обласної організації профспілки працівників освіти і науки України Яримюк А.С., начальник відділу освіти, молоді та спорту Волочиської міської ради Плотнікова А.М., директор Волочиського машинобудівного заводу АТ «Мотор Січ» Стаднічук О.І., який передав вітання з нагоди ювілею від Президента АО «МОТОР СІЧ» Богуслаєва В. О., на запрошення якого цього року вихованці нашого навчального закладу спільно із директором Ревуцьким В.В. та іншими учнями з різних шкіл міста побували на екскурсії у м. Запоріжжя, директор ЗОШ №5 Лінник В.О., завідуюча садочком «Ромашка» Олійник Г.К., директор школи мистецтв Рябий Ф.Ф., директор ДЮСШ Окоманюк В.Г., голови Ради комплексу М. Ю. Кузьмин, О. В. Данчак, М. В. Дуднік, С.В. Кушнір, А. В. Коваль, педагоги міста, випускники, учні закладу та їхні батьки.

Є в українській мові стародавнє слово «зачинальник» — людина, з якої починається гарна справа, добре діло, чудова пісня. В історії нашого навчального закладу таким «зачинальником» по праву можна назвати надзвичайно мудру і цікаву людину, талановитого, творчого керівника Ревуцького В.В.

Директор закладу та учениця 2- Б класу Черниченко Софійка відкрили урочисту частину святкувань, приурочених визначній даті школи. Захід розпочали хвилиною мовчання, вшанували присутні пам’ять тих, хто свої знання, вміння віддав дітям, та кого, на жаль, уже немає серед живих, та пам’ять про них і нині живе в серцях колег.

Далі захід вели наші випускники Ішков С. та Палій О., багаторічну історію школи згадували, перегортаючи сторінку за сторінкою, разом із присутніми у залі, коли далекого 1985 року завдяки зусиллям Богуслаєва В. О., на той час керівника ВМЗ, виконком міської Ради виділив ділянку площею 2,5 га на будівництво нової школи, а в 1997р. розпочалися будівельні роботи. І вже 1 вересня 1989р. розпочала роботу середня школа №6, збудована на кошти Волочиського машинобудівного заводу будівельниками Волочиської МПМК-32. До новозбудованої школи була переведена частина учнів та вчителів середніх шкіл міста №1 та №5. Прийшли різні діти та різні вчителі, які спільно творили повноцінний колектив, який керувався однаковими підходами, запроваджував свої традиції. А першовідкривачами сучасної школи на той час були молоді вчителі, а сьогодні вони на заслуженому відпочинку - ветерани педагогічної праці, які є «Золотим фондом», бо все своє життя самовіддано працювали у школі, для яких найвищою нагородою в житті є успіхи колишніх вихованців, і ні на мить не забувають про своїх колег, з якими працювали пліч-о-пліч багато років, серед яких: Федевич Р. Д., Стародуб Л. Ф., Кузьмак А. І., Голобродська Г.С., Сінькова Р.В., Андрушкевич Б. П., Лисюк О. П., Лубкович В. В., Береза Г. П., Процуха К. В., Ковальчук Л. Я., Гуляк О. В., Мельник Л. С., Мариняк Л. Б., Оліх В. Л., Черничко Л. А., Степанюк А. Г., Танчук М.І., Жека Г. П., Пастух О.П., Пастух Г.М.. Філіпчеко Р.Є.

Надзвичайто приємно було почути зі сцени спогади, звернення, привітання наших наставників. До присутніх зверталися сім’ї Голобродських та Савчуків. І Галина Степанівна, і Лариса Михайлівна ділилися секретом із молодими колегами, як поєднувати творчу працю вчителя і при цьому залишатися ідеальною дружиною і мамою.

Важливо, що до альма-матер прийшли викладати її ж випускники, які разом зі своїми наставниками продовжують передавати досвід й знання майбутнім поколінням. Це Слободянюк А. В., Глуговська Н. І., Яцина (Чорна) І. Г., але одним із перших перейняв настанови старших колег Логінов О. Г., випускник 1995 року, який зі сцени мав можливість пригадати і порівняти той комп`ютерний клас, у якому він навчався азам інформатики, коли сам був учнем, і порівняти із тим, у якому сьогодні він як вчитель вже навчає своїх учнів.

Далі естафету перейняли наступні випускники: Нещадін (Пелих) І. М., Марценюк (Бажанова) І. М., Ковальчук (Паславська) О. Я., Дрозд А. В., Мандзій (Блажкова) Л. В., Бойчук О. І., Бажанова Т. М., Палій (Сінькова) О. П. і Папірна І. О., яка не так давно закінчила НВК, а привели її сюди навчатися мама, Юлія Володимирівна - наша випускниця, яку колись у свою чергу привела в школу на навчання наша колега, а сьогодні ветеран – Мариняк Л. Б. Молода вчителька Ірина Олегівна розказала, що підтримала сімейні традиції і задоволена тим, що працює саме у НВК.

Разом із вчителями змінювався і наш навчальний заклад, він ставав сучаснішим, комфортнішим. 13 серпня 2016 року, Волочиський НВК перейшов у підпорядкування від Волочиської районної Ради до Волочиської міської ради. Саме з цього часу відбулося найбільше змін по створенню комфортних умов для навчання учнів, ніж за всі попередні роки. З метою використання енергозберігаючих технологій у навчальних закладах здійснено утеплення фасаду та заміну вікон. Наш заклад отримав новий автобус, завдяки чому організовано підвезення учнів із різних мікрорайонів міста, а також є можливість здійснювати екскурсійні поїздки, придбано комп’ютерну техніку. Забезпечено харчування учнів початкових класів та дітей пільгових категорій за кошти міського бюджету. Впроваджено комп’ютеризацію закладу в рамках НУШ. Виділено кошти з міського бюджету на проведення поточних ремонтів закладу з метою його підготовки до нового навчального року. Для педагогічних працівників, на відміну від інших районів, збережено 20% доплати до заробітної плати за престижність професії, а також кращих педагогічних працівників навчального закладу нагороджено премією за досягнуті успіхи. У перспективі реалізація умов договору про грант між Північною екологічною фінансовою корпорацією та Волочиською міською радою на фінансове забезпечення інвестиційного проекту «Установки однієї індивідуальної теплової підстанції та систем автоматизації в приміщенні Волочиського НВК».

Зміни, які сьогодні відбуваються, видно неозброєним оком і вагомий внесок у цьому нашого міського голови Черниченка К. В., який є частим гостем на різноманітних виховних заходах, які відбуваються в нашому навчальному закладі, відвідує педради та проявляє цікавість до навчально-виховного процесу.

Директор від імені колективу подякував Костянтину Володимировичу за ту матеріальну підтримку, яку отримує школа. Зазначив, що теж приготували подарунок, виготовлений руками учнів. Надзвичайно символічно, що після виступу міського голови маленька ведуча Софійка зі словами подяки вручила своєму дідусеві Янгола.

Ведучі поділились знаменною подією – урочисто введеним в дію відремонтованого басейну. Кошти на проведення цих ремонтних робіт надійшли на рахунок комплексу відповідно до розпорядження Кабінету Міністрів в грудні 2018 року та серпні 2019 року. Це субвенція державного бюджету місцевим бюджетам на здійснення заходів щодо соціально- економічного розвитку територій. Близько 3 млн. гривень виділено на капітальний ремонт приміщень та реконструкцію басейну нашого закладу. І все це завдяки зусиллям нашого випускника, сьогодні народного депутата України Лабазюка С.П., який постійно відвідує наш заклад, спілкується з учнями, вчителями, надає благодійну допомогу.

Дружні стосунки та тісна співпраця поєднують НВК з Хмельницьким обласним благодійним фондом Сергія Лабазюка «Ми поруч». Президент благодійного фонду “Ми поруч” Віолетта Лабазюк багато робить для нашого міста та рідного НВК: допомагає у придбанні призів для спортивних та пісенних конкурсів, підтримує талановиту молодь, відзначає кращих учнів та вчителів, надає спонсорську допомогу та підтримку.

 На адресу «іменинниці» прозвучали сердечні слова вітань від її випускників. Народний депутат України Лабазюк С.П. щиро привітав із 30-річчям та подякував за впевнений життєвий старт, який свого часу отримав у стінах рідної школи. Колективу закладу побажав мотивації та енергії задля втілення нових задумів та планів. Висловив своє бачення, якою він бачить свою школу через десять років. Запевнив, що випускники завжди будуть підтримувати та допомагати, як того навчилися ще у дитинстві.

Колектив НВК висловлює щиру подяку за подарунок народному депутату Лабазюку С.П.- це 30 тисяч гривень на видавництво книги «30 років – знань, добра та любові». Маленька ведуча вручила нашому депутату Ангела, аби він завжди оберігав Сергія Петровича і давав силу та наснагу на добрі, благодійні справи.

Надзвичайно приємно, що наших пенсіонерів за багаторічну сумлінну працю та з нагоди 30 – ліття закладу було нагороджено Грамотою народного депутата Лабазюка С.П.

Міський голова Почесною Грамотою Волочиської ОТГ відзначив багатьох вчителів. Від відділу освіти Грамоти нашим вчителям вручала Плотнікова А.М. Подякою НВК директор Ревуцький В.В. відзначив працівників комплексу.

Зі словами подяки звернулися до своїх наставників Іванінів Микола, випускник 1993р., директор з економіки і фінансів Акціонерного товариства Укрзалізниця; Олександр Стаднічук, випускник 1995 року, директор Волочиського машинобудівного заводу АТ «Мотор Січ»; Кравець Віталій, випускник 2003р., прокурор другого відділу управління Спеціалізованої Антикорупційної прокуратури України; Струк Наталія, випускниця 2006 р., журналіст, телеведуча, головний редактора телеканалу НТА; Принцевський Родіон, випускник 1999 року, який відповідає за дистрибуцію каналів в Україні, Литві, Латвії, Естонії та Молдові, рекламу та стратегічний розвиток всіх напрямків бізнесу компанії в Північно-Східній Європі. Варто зазначити, що нині новини закладу ми висвітлюємо на сайті комплексу з 2013 року, права на який нам люб'язно надав Радіон. Донець Андрій Анатолійович - випускник 1999 року, український футболіст, Чемпіон України серед аматорів, у 2016-2019 роках — головний тренер футбольного клубу «Агробізнес» м. Волочиськ, сьогодні – спортивний директор цього клубу.

Випускниця 2003 року, класу поглибленого вивчення англійської мови, володарка Гран-прі конкурсу «Водограй», фіналістка відбіркового етапу конкурсу «Євробачення 2009 року» Повзун Ірина привітала рідну школу піснею, яку виконала, до речі, англійською мовою.

Надія Ряба, випускниця 2014, володаркаГран-прі конкурсу «Водограй», солістка зразкового художнього колективу студії хорового та сольного співу «Барвограй», багаторазова переможниця мистецьких конкурсів, активна учасниця художньої самодіяльності , стипендіатка премії міського голови подарувала нам пісню «Оберіг».

На жаль, не всі змогли приїхати на ювілей, але не залишилися осторонь та передали нам відеопривітання: міністерка у справах ветеранів, тимчасово окупованих територій і внутрішньо переміщених осіб України Оксана Коляда; Петро Лабазюк, випускник 1995 року, генеральний директор, голова Ради директорів Групи компаній Vitagro; офіцери Володимир Волошин, випускник 2003 р. та Хоха Володимир, випускник 2005 р., учасник АТО; Кузьмин Андрій, випускник 2000 р., який проживає і працює у Данії, він Голова волонтерської спілки. У 2019 році наш заклад отримав від свого випускника подарунки - 18 туристичних палаток. Данчак Андрій, випускник 2000 р., який живе та працює в Естонії. Кушнір Ання, випускниця 2013 року, солістка Польського державного народного ансамблю пісні і танцю «Мазовше» імені Тадеуша Сігетиньского виконала «Многая літа» польською мовою.

 

 Вчитель української мови та літератури Молотай Ю.Г.,  учениця 10-А класу Колосінська Дарія

  (Далі буде…)