КВЕСТ «КОЗАЦЬКІ РОЗВАГИ»

Автор: nvk3.

( 10 Голоси(ів) ) 

У нашому навчально-виховному закладі у рамках заходів, що проходили до Дня захисника України з метою формувати основні поняття про народ, націю, суспільство, державу, розвивати почуття поваги та гордості до рідного краю, народу, мови, відчувати себе громадянином України, знати та цінувати культуру свого народу, його традиції, звичаї, обряди, розуміти правила взаємодії у колективі, суспільстві та безконфліктність їх спілкування, для учнів других та третіх класів класоводами було проведено квест «Козацькі розваги».

Ведучі свята привітали всіх присутніх із Днем захисника України, яке є символом мужності, справжньої чоловічої сили, бо це  – це данина любові та поваги до захисника Батьківщини, до ветеранів Другої світової війни та учасників бойових дій в гарячих точках нашої планети, це свято для всіх людей військової справи, доблесті та честі. Вітали і сивочолих ветеранів, і молодих людей, які в не та­кому далекому минулому відслужили військо­ву службу, і тих, хто нині носить погони, хто захищає нашу країну в зоні АТО, і школярів, і зовсім ще маленьких хлопчиків.

Учні декламували вірші на патріотичну тематику, співали пісень про рідну Україну.             

Оскільки свято також присвячене козацтву, то школярам  запропонували відчути себе козаками і зануритися в минуле – взяти  участь у квесті, до якого увійшла серія цікавих завдань, спрямованих на те, щоб зібрати максимальну кількість козацьких атрибутів, які  згодом дали  можливість дістатися до Козацьких Скарбів.

Класоводи розказали учням, що це свято здавна шанують та поважають в Україні, що саме  у цей день козаки збирали Велику раду, на котрій обирали гетьмана й визначалися з подальшими військовими планами,   вірили, що свята Покрова охороняє їх, а Пресвяту Богородицю вважали своєю заступницею і покровителькою, бо козаки – розумні, спритні, дужі захисники своєї землі. Вчителі наголосили на тому, що їхні вихованці -  нащадки козаків, гідне підростаюче покоління, і запропонували юним козачатам це довести,  виконавши завдання, які перед ними стоятимуть, і  знайти  Козацькі Скарби.

Варто зауважити, що у квесті участь брали лише хлопчики, яких поділили на дві команди.  Всі вони працювали на одну мету. Щоб отримати перемогу, потрібно було подолати цілих п'ятнадцять зупинок: «Спритні козаки», «Козацька пісня», «Козацький одяг», «Козацька сила», «Козацька вікторина», «Козацький гопак», «Козацькі ребуси», «Козацька зброя», «Козацький одяг», «З ким боролися козаки», «Козаки пишуть листа директору школи», «Не завадять козакам ні ріки, ні море, ні океан, ні гори», «Вірний друг козака», «Козацьке маскування», «Загадковий подарунок». За кожну подолану зупинку спритні козачата отримували приз – козацьку булаву. Вони і слово «козак складали» із літер, які заховались, і співали козацьких пісень, відгадували загадки, боролись «на руку», проявляли кмітливість, відповідаючи на питання вікторини, ребусів, витанцьовували гопака, складали пазли, перескакували через перешкоди, писали листа, маскувалися, аби їх не впізнали дівчата. І чого вони тільки не робили! Яких завдань не виконували! І з усім справлялися!

Найактивніші та найкмітливіші отримали в кінці Квесту нагородження Подяками із Скрині Скарбів.

Діти разом заспівали «Діти за мир у всьому світі». Гра пройшла цікаво, весело, школярі взнали багато нового, підтримували один одного, бо тільки разом можна перемогти.

 

                                                                               Стаднік Адем, учень 10-А класу